Norite išmokti pagrindines pokerio taisykles? Pokeris yra neįtikėtinai populiarus žaidimas, kurį labai lengva išmokti, bet sunku įvaldyti. Nesijaudinkite – šį strateginį kortų žaidimą suskirstysime į paprastą, žingsnis po žingsnio pateikiamą vadovą.
Yra daugybė pokerio variantų, tačiau populiariausias yra Texas Hold’em. Nors kiekviena atmaina turi savo pokerio taisykles, žaidimo pagrindai visada yra tokie patys. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai įvaldyti pokerio taisykles – tada galėsite pradėti kurti savo laimėjimo strategiją! Pateiksime jums visas svarbiausias pokerio taisykles ir strategines gudrybes, kurios padės iš pokerio naujoko tapti pokerio profesionalu.
Pokerio taisyklės ir pokerio kombinacijos
Nesvarbu, kokią pokerio rūšį žaidžiate, pokerio kombinacijos visada bus tos pačios. Norėdami pradėti susipažinti su skirtingomis kombinacijomis, praktikuokite, įsiminkite skirtingas kombinacijas, kad galėtumėte lengvai jas atpažinti.
Pokerio statymai
Padėkite privalomuosius statymus (pradinius statymus).Pokerio žaidime statymai žaidimo pradžioje atliekami vienu iš 2 būdų. Texas Hold’em žaidime žaidėjas, esantis šalia dalintojo, paprastai atlieka mažojo privalomojo statymo statymą, kuris yra lygus pusei įprasto minimalaus statymo, o žaidėjas, esantis jam iš kairės, atlieka didžiojo privalomojo statymo statymą, kuris yra ne mažesnis už minimalų statymą. Kitas variantas – kiekvienas žaidėjas gali „padidinti” minimalų pradinį statymą, t. y. į bendrą fondą įnešti minimalų pradinį statymą.
Kortos
Pažvelkite į 2 dalintojo pateiktas kortas, kurios yra jūsų rankos. Dalintojas „sudegins” pirmąją kaladėje esančią kortą, t. y. išmes ją iš žaidimo. Tada kiekvienam žaidėjui išdalys po 2 kortas. Patikrinkite savo kortas ir sužinokite, ką turite rankose.
Pokeryje dalintojas sudegina kortą kiekvieną dalijimo raundą. Taip žaidėjams sunkiau numatyti, kokia korta bus atversta, ir žaidimas tampa labiau azartiškas.
Dalintojas visada dalina kortas pagal laikrodžio rodyklę, pradėdamas iš kairės.
Patarimas: Žaidėjai niekam nerodo savo kortų, net jei kitas žaidėjas yra iškritęs, geriausia laikyti savo kortas paslaptyje.
Statymai
Jei norite, atlikite statymą, pasirinkite arba padidinkite statymą po kiekvieno raundo padalijimo. Kiekvieną kartą, kai dalintojas išdalina naujas kortas, atliksite statymą, o pirmasis statymas bus atliekamas tik pagal žaidėjų rankose turimas dvi kortas. Statymai atliekami ratu – kai ateina jūsų eilė atlikti statymą, turite kelias galimybes. Šiuo metu galite:
Atlikti pradinį statymą, jei dar niekas kitas to nepadarė.
Pasakyti „check”, kad išvengtumėte statymo.
Sakyti „call”, kad atliktumėte statymą, kurį jau atliko kas nors kitas.
Sakyti „raise” ir į statymų fondą įnešti daugiau pinigų. Jei „didinate”, kiti žaidėjai apeis ratu ir pasirinks, ar „įskaityti” jūsų naują statymą, ar nusimesti statymą.
Pasakykite „fold”, jei kas nors kitas atliko statymą ir jūs nenorite prilygti jo statymui. Jei išėjote iš žaidimo atiduokite savo kortas dalintojui užverstas, kad nesuteiktumėte kitiems žaidėjams jokio pranašumo!
Flopas
Po pirmojo statymų raundo dalintojas „sudegins” viršutinę kaladės kortą. Tada ant stalo padės 3 kortas, kurios vadinamos „flopu”. Tai yra bendros kortos, kurias kiekvienas žaidėjas gali naudoti savo rankai sudaryti. Palyginkite šias kortas ir savo rankose esančias kortas, tada atlikite statymą, atšaukite statymą arba nusimeskite kortas.
Iš viso dalintojas atskleidžia 5 kortas. Iš viso turėsite 7 kortas, kurias galėsite panaudoti, kad sudarytumėte geriausią 5 kortų kombinaciją: dvi savo asmenines kortas rankose ir penkias bendras kortas ant stalo. Nors sėkmė gali nusišypsoti vėliau žaidimo metu, po „flopo” skirkite šiek tiek laiko stalo analizei – ar turite gerą poziciją baigti žaidimą su gera kombinacija?
Priklausomai nuo taisyklių, pagal kurias žaidžiate, taip pat galite traukti pakaitines kortas už rankose esančias kortas. Paprastai tai daroma per statymų raundą arba iškart po jo.
Turn – ėjimas
Po antrojo statymų raundo patikrinkite „turn” kortą. Dalintojas „sudegins” viršutinę kortą, tada šalia atverstos kortos padės 1 kortą. Tai vadinama „posūkio” korta arba „ketvirtosios gatvės” korta. Patikrinkite visas ant stalo esančias kortas ir savo rankose esančias kortas, kad sužinotumėte, ar norite atlikti statymą, įskaityti statymą ar padidinti statymą.
Jūsų žaidime šiuo metu taip pat gali būti leidžiama apsikeisti kortomis, tačiau tai nėra būdinga profesionaliems žaidimams.
Žiūrėdami į kortas, pagalvokite apie galimas kitų žaidėjų rankas. Pavyzdžiui, jei visos 4 ant stalo esančios kortos yra pikos, tai bet kuris žaidėjas, kurio rankoje yra pikų, turės spalvą, o tai reiškia, kad jis turi 5 kortas iš tos pačios kortų kaladės.
Panašiai, jei ant stalo yra 5, 6, 7 ir 8 kortos, tai kiekvienas, turintis 4 arba 9 kortas, turės eilinę kombinaciją.
Jei rankose neturite nieko gero, bet ant stalo esančios kortos leidžia lengvai laimėti, galite nusimesti kortas, nes tikėtina, kad kitas žaidėjas turi laiminčią kortą.
Pabaiga
Galutinėje „kovoje” atskleiskite kiekvieno žaidėjo kortas pagal laikrodžio rodyklę. Po to, kai kiekvienas žaidėjas paskutiniame raunde įvertina, nusimeta arba atlieka statymus, kiekvienas likęs žaidėjas dalyvauja žaidime. Pradėdami iš kairės nuo dalintojo, visi dalyvaujantys žaidėjai atskleis savo kortas atverstomis kortomis. Tuomet visi apžiūri atverstas kortas, kad išsiaiškintų, kas turi didžiausios vertės pokerio kombinaciją, galinčią laimėti visą banką.
- Jei yra lygiosios, lygūs žaidėjai dalijasi banką.
- Jei savo kortas atiduodate, tuomet savo kortų rodyti nereikia.
- Texas Hold’em žaidime ant stalo yra 5 kortos, o Jūsų rankose – 2 kortos. Iš šių 7 kortų galite sudaryti bet kokią 5 kortų kombinaciją. Likusios kortos neskaičiuojamos.
- Jei norite žaisti tik ant stalo esančiomis kortomis, tai vadinama „žaidimu ant stalo”. Tačiau tokią galimybę turi visi, todėl tai gali būti ne pati geriausia strategija.