Interviu su mokiniu – E. Degtiariovo atostogos atnešė $168 000 laimėjimą

 · Skaitymo laikas: 7 min

Prieš savaitę laiko nuskambėjo žinia, jog Kipre Merit Pokerio sesijoje, pagrindiniame Main Event $3300 įpirkos turnyre, prie finalinio stalo žengė ir lietuvis!

O Jis mums gerai pažįstamas žmogus – Ernestas Degtiariovas! Spinų Mokyklos mokinys turintis didelį pasisekimą 100s Spin&Go turnyruose. Pasisekimo netrūko ir čia – po 6-ių val. trukusios kovos prie finalinio stalo E. Degtiariovui pavyko prasibrauti iki 3-os vietos ir susižerti $168 000!

Todėl vos atradę akimirką skambinome tiesiai į Kiprą, Merit miestelį ir trumpai pakalbinome Ernestą.

Pradėkime nuo pradžių, ar gali pristatyti kaip pokeris atsirado tavo gyvenime?

Ryškesnę pradžią galėčiau įvardinti, kai man buvo 18-a ir su draugų kompanija pradėjome lankytis pokerio sportiniame klube “Du karaliai”. Nieko išskirtinio, tiesiog didelis užsidegimas, plačios akys ir svajonės kada nors tapti profesionaliu pokerio žaidėju. Po kelių metų pradėjau mokytis pokerį žaisti internete Spin&Go formatą. Kadangi tuo metu ir studijavau, todėl savarankiškai besimokant, kokius 3 metus, užsidirbdavau kelias dešimtis dolerių. Bet viskas pasikeitė pabaigus universitetą, kai per pusę metų nuo 7s pakilau iki 100s. Ir čia esu dėkingas SM įkūrėjui, nuo kurio, kaip pamenu, neatlipdavau. Labai buvau užsidegęs tobulinti savo žaidimą, o Erikas mokė ir dalinosi savo žiniomis. Nuo to laiko ir keliauju kartu su Spinų Mokykla.

Nors esi Spin&Go formato žaidėjas, kaip atsidurei MTT turnyre?

Jeigu atvirai, tai tiesiog 14-ai dienų išvažiavau atostogauti ir dalį laiko praleisti prie pokerio stalų. O gavosi kaip gavosi, teko atostogas iškeisti į darbą… bet tikrai nesiskundžiu. 😀 Apskritai, Merit miestelis Kipre, tai tarsi Las Vegas’as Amerikoje, todėl pokerio čia tikrai netrūksta. Beveik kasdien dalyvavau mažesniuose pokerio turnyruose ir pastebėjau, kad visai gerai sekasi. Todėl jau nuo pagrindinio turnyro pradžios žinojau, kad galiu parodyti neblogus rezultatus.

Ar gali papasakoti kokia vis tik ta kelionė link finalinio stalo?

Disciplinuota ir su mažai miego. Kiekvieną dieną sesija trukdavo apie 10 val. po kurių grįžęs namo papildomai studijuoti savo ir priešininkų žaidimą. Mažai miego, vis didėjanti įtampa ir stresas. O primenu, jog ir mano įprastas žaidžiamas formatas yra kitas. Nors Spin&Go formatas man suteikė pranašumą post-flop žaidime, tačiau atskirai reikėjo dirbti ties pre-flop žaidimu. Ir labai džiaugiuosi, jog žaidimo studijavimo kelyje nebuvau vienas. Tiesa pasakius, sulaukiau labai daug palaikymo iš draugų ir kolegų. O vos pasibaigus turnyro dienai, kartu su P. Jucys, S. Babincev ir D. Rožko (buvęs SM mokinys) skubėdavome aptarinėti kortas. Iš esmės, didelė dalis keliaujant link finalinio stalo lėmė papildomas darbas grįžus po sesijų, nors ir situacijos klostėsi gan palankiai. Tiesa, kalbant apie kelionę link finalo, tarp kortų ir strategijos, didžiulį vaidmenį atliko mano draugė Laura. Jos nuolatinis dėmesys ir rūpestis manimi, leido visas jėgas sutelkti į žaidimo kokybę.

Koks jausmas sėdėti finaliniame stale?

Jeigu atvirai, labiausiai mane neramino, jog stalas buvo filmuojamas. Tai buvo pirmoji mano patirtis kai tavo žaidimą gali žiūrėti ir kiti. Todėl žaidžiant pinigai man buvo tik antroje vietoje, svarbiausia buvo, jog su kortomis gerai sužaisčiau, kad paskui nevertintų manęs per žiauriai. 😀 Vėlgi, papildomas spaudimas kai prie stalo sėdi pokerio pasauliui gerai žinomi veidai. Žodžiu sėdėjau pusiau “šlapias”. Bet savo žaidimu esu patenkintas, tikrai padariau viską ką galėjau padaryti, net pirmos vietos nugalėtojas (mano nuostabai) per interviu įvertino mane kaip stipriausią varžovą. Susidėjom turne, nors buvau ryškus favoritas, bet oponentui nusišypsojo sėkmė.

Kaip atrodė tavo pirma valanda po pergalės?

Pagaliau nuslūgo įtampa ir galėjau normaliai pavalgyti. 😀 O jeigu rimčiau tai emocijoms nuslūgus trumpam pajutau nusivylimą, jog vis tik užėmiau ne pirmą vietą. Bet šalia buvo didelė lietuvių kompanija, kurie labai gerai palaikė nuo pat pradžių, todėl blogoms mintis daug laiko nebuvo, keliavome minėti pergalę!


Ar tai didžiausias tavo laimėjimas žaidžiant pokerį?

Ne, tai nėra didžiausias mano laimėjimas, dar praėjusiais metais Spin&Go formate teko laimėti ir daugiau.

Ar turi kokį patarimą, kuriuo norėtum pasidalinti su besimokančiais pokerio žaidėjais?

Žinau, kad nuskambės banaliai, bet patarsiu tai, kas man padėjo. Visų pirmiausia reikia turėti labai daug noro tapti sėkmingu pokerio žaidėjo, o antra – disciplina. Būkite pasiruošę priimti daug darbo, tik su juo ateis sėkmė.

Rekomenduojami straipsniai

Šis video skirtas mokyklos mokiniams, ir norint jį matyti reikia tapti mokyklos mokiniu.