Interviu su spin’ų žaidėju „Furppy“

 · Skaitymo laikas: 10 min

Kalbiname Spin & Go žaidėją „Furppy“. Jis pasakoja kaip pradėjo savo mokinio karjerą, kaip keitėsi jo žaidimas prisijungus prie SpinuMokykla.com.

Papasakok apie save tiems, kas tavęs nepažįsta: kiek metų, iš kur esi, ką mėgsti veikti laisvalaikiu.

Furppy: 27 metų iš Kauno. Krepšinis, žinoma, megėjiskai žaidžiu, taip pat patinka ieškoti kelionių pasiūlymų, keliauti, paspoksoti Holivudo kūrinius, Narcos serialą mačiau jau gal 3 kartus. Galvoju, gal reikėtų pradėti mokytis ispaniškai, hm. Anksčiau daug laiko surydavo kompiuteriniai žaidimai, stengiuosi pašalinti juos iš savo dienotvarkės, palikti tik Hearthstone kurį žaidžia Nananoko, Negreanu ir kiti pokerio banginiai. Dabar stengiuosi daugiau laiko skirti sportui ir subalansuotai mitybai, kas labai padeda siekti tikslų. Sekasi sunkiai, bet stengiuosi. Beje, alus, labai skanus gėrimas.

Kaip atradai pokerį ir sugalvojai jį pradėti žaisti profesionaliai?

Furppy: Iš pradžių kaip ir visiems atrodė papildomas pajamų šaltinis. Matant kolegas aplinkui, kad galima iš to gyventi, keliauti ir dar net susitaupyti, sumąsčiau jog reikia užsiimti tuo rimtai. Šiuo metu turiu pasirinkimo laisvę veikti, ką ir kada noriu ir bėgant laikui manau turėsiu ją vis platesnę. Didžiausia pokerio vertybė – laisvė, tik už ją turime mokėti sunkiu, bet mielu darbu.

Kaip atradai Spin and Go formatą? Papasakok apie pačią pradžią ir pirmuosius žingsnius tobulėjimo link.

Furppy: Spinus atradau nuo jų atsiradimo pradžios. Pradžia buvo 15s dolerių, vėliau 30s limite. Žaisdavau be hudo, todėl galima sakyti žaidžiau rakebackui (aut. pastaba: pokerio kambario išmokamai pinigų grąžai). Tobulėti nesiruošiau, darbas buvo nesistemingas ir niekur nevedantis.

Ką žaidei prieš tai? Kaip tai tau padėjo ar trukdė pereinant į Spin and go?

Furppy: Prieš tai žaidžiau fifty50 Pokerstarsuose regular speed, 7-60dol limite, kadangi jie pradėjo surinkti mažiau žmonių, pradėjau orientuotis į hu, bet buvo sunku, nes jokio mokymosi proceso ir sistemingo darbo nebuvo, tad rezultatų nebuvo irgi.

Esi spinumokykla.com narys. Kada prisijungei prie komandos? Ar pakito rezultatai po kontrakto gavimo?

Furppy: Prie komandos prisijungiau 2017 metų gegužę. Iš pradžių atrodė, jog ir taip viską moku, tačiau tik vėliau pagaliau supratau, kad visą laiką klydau. Iš pat pradžių sekėsi prastai, bet pradėjęs daug bendrauti su treneriu, Pauliumi, pagaliau įvyko esminis lūžis. Jo dėka, pagaliau pradėjau turėti minimalią darbo etiką, kas mano nuomone svarbiausia pokeryje, nes skillą galime tobulinti tik turėdami sudėliotą dienotvarkę, tikslus. Pradėjau dirbti daug off-table (kas anksčiau atrodė bullshit), taip ir atsirado rezultatai ir pasikeitė požiūris. Trenerių dėka, supratau geriausią jausmą spinuose – žinoti, ką, kodėl ir kam atlieki visus pelės mygtuko paspaudimus. Šitą išmokus ir įsisavinus, rezultatai būtinai ateis, bet kad tą suprastum, turi daug dirbti, kas nėra lengva. Man šį kelią i sėkmę, padėjo nueiti Spinumokykla.

Kiek naudos tau davė Spinumokykla.com pre-flop lentelės? Ar moki jas visas mintinai? 🙂

Furppy: Pirmas dalykas pradedant žaisti spinus yra range (aut. pastaba: rankų pasirinkimo diapozono) žinojimas, čia yra pagrindas. Nemokant preflop range, daromos ir sekančios klaidos. Jas studijavau ir mokinausi atėjęs į mokyklą, daugelį dalykų žinojau iš patirties, bet dabar lenteles moku tikriausiai mintinai.

Ar keitėsi/keičiasi tavo preflop strategija žaidžiant spinus? Pavyzdžiui, nuo tada kai susipažinai su readless preflop range’ais iki dabar? Jei taip, kas lemia pokyčius ar galėtų juos lemti ateityje?

Furppy: Kaip jau minėjau, reikia suprasti ką, kodėl ir kam tą darai. Jei su tūzais gali atidarinėti x3 big blind dydžio ir varžovai nesimeta, kam tą daryti x2? Viską lemia oponento statistikos skaitymas ir jos pritaikymas realiu laiku. Kuo daugiau mokomės, tuo geriau galime draugauti su statistika ir surasti geriausius variantus.

Kokie tavo asmeniniai tikslai pokeryje (tiek trumpojo laikotarpio, tiek ilgojo)?

Furppy: Mano tikslai pokeryje yra mėnesiniai (trumpalaikiai), stengiuosi kopti i 3000 žaidimų/mėn. režimą, o ilgalaikis tikslas būtų tai išlaikyti. Judu mažais žingsneliais į priekį link to.

Papasakok plačiau apie savo tobulėjimą off-tables, kaip tai darai, kaip stengiesi išlaikyti sistemingumą mokantis? Ar naudoji kokias pagalbines programas?

Furppy: Geriausias ir greičiausias tobulėjimo procesas yra labai paprastas, bet sunkus (ko dar pats pilnai neįsisavinau), bet tam ir progresuojame ar ne? Svarbiausia sugalvoti tikslus ir įvardinti juos. Atrodo lengva, bet kad juos įgyvendintume privalu turėti dienos planą, suplanuota minutėmis. Tik tada galėsime sistemingai pasiekti ko trokštame, kitaip vargu ar pavyks. Neseniai supratau, jog svarbiausias off tables atrasti geriausia sužaidimą tam tikroje situacijoje, suprasti kodėl tą darai ir tai įsisavinti. Tam padeda ne video peržiūrėjimas su spurge rankoje, o video peržiūra su sustabdymais, neaiškiose situacijose, kur darai klaidas, jų pasižymėjimas Word’e ir jų dažnas peržiūrėjimas, kol nebedarysi klaidų. Ateityje reikėtų dirbti su PIO solveriu, bet pradžiai reikėtų išmokti basic dalykus.

Papasakok apie savo pokerio psichologiją: kaip išvengi trumpojo laikotarpio frustracijų, kokiu būdu bandai išlaikyti koncentraciją sesijos metu?

Furppy: Trumpajame laikotarpyje downswingų niekas neišvengs, todėl reikia suprasti, jog tai praeis tik su laiku. Tarkim praėjus savaitei vėl viskas eisis lyg niekur nieko. Jei labai stiprus downswingas, iš patirties sakau, jog geriausias būdas daryti day off, o dienos antroje pusėje, padirbėti keletą valandų ties rankų analize. Žaidimo metu koncentracija išlaikyti sunkoka, bet tam padeda meilė žaidimui ir mėgavimasis tuo labiau už kitą veiklą. Negalima skrolinti, valgyti ar dar kitaip paveikti savo žaidimą, reikia žiūrėti į tai profesionaliai. Tai įgyvendinti labai padeda nusistatytas žaidimų skaičius į dieną. Nusidirbus darbus galima pailsėti ir tada užplūsta begalinis pasitenkinimas, jog darbai padaryti ir gali mėgautis kitais dalykais.

Pakalbėkim apie tavo žaidžiamų limitų spin and go populiacijos tendencijas. Kaip galėtum apibrėžti kokios pagrindinės teorinės klaidos ir apskritai žaidimo stilius tavo limito laisvalaikio ir reguliarių žaidėjų?

Furppy: Pagrindinės klaidos tarp laisvalaikio ir reguliarių žaidėjų yra sizingų skirtumai ir per didelė agresija/pasyvumas.

Kaip matai savo gyvenimą ir pokerio ateitį po 5 ar 10ies metų? Ar tebemanai kad bus galima iš online pokerio gerai uždirbti?

Furppy: Niekada nemaniau, kad sugebėsiu turėti tokius pokerio sugebėjimus kokius turiu dabar, kaip ir niekada nemaniau, kad sugebėciau beatinti 100 dol/eur limitą, bet dabar turiu maža dalelę tikėjimo, kad man pavyks, o nuolatos mokantis tas tikėjimas tik stiprėja. Žaidimas sunkėja, bet visada galima tapti geresniu už kitus, reikia tik norėti labiau už kitus.

Daugiau video galite rasti musu stable sistemoje

Šis video skirtas mokyklos mokiniams, ir norint jį matyti reikia tapti mokyklos mokiniu.