Aurimo interviu apie burnout’us, gerus įpročius, žaidėjo ir trenerio kelią

 · Skaitymo laikas: 20 min


Sveiki visi spinų mokyklos sekėjai. Šiandien dalinamės pokalbiu su mūsų mokyklos treneriu Aurimu, kurį tikriausiai dauguma pažįstate iš kassavaitinių streamų Twitch platformoje.

Papasakok šiek tiek apie save, savo priešistorę iki pokerio.

Aurimas: Pabaigęs mokyklą stojau į programavimą, nes tuo metu tai atrodė gera specialybė. Besimokydamas universite gavau gerą pasiūlymą žaisti žaidimą League of Legends profesionaliai, o tam reikėjo skrist į Prancūziją, Paryžių. Aš nusprendžiau mesti mokslus, gyventi gaming house ir žaisti LOL profesionaliai. Sekėsi labai gerai, labai fainai buvo tam gaming house, turėjom savo masažistą, tarnaitę, psichologą. Turėjom visko ko reikėjo, žaisdavom šešias dienas į savaitę, o vieną dieną varydavome į kokius klubus Paryžiaus. Vėliau laimėjom Prancūzų lygą ir patekom į Europos čempionatą, kuriame mes buvom favoritai laimėti, bet pusfinalyje pralaimėjome prieš lenkų komandą, pabaigėme čempionatą 3-4 vietoj ir parsivežėme namo 12tūkst. eurų. Taigi karjera buvo sėkminga, o tada vietoj manęs paėmė kitą žaidėją, aš susiradau naują komandą. Prieš du metus buvo LOL off-season, nevyko jokie žaidimai ir nebuvo ką veikti. Todėl sugalvojau pasijungti pokerį, buvau girdėjęs iš pažįstamų, kurie buvo stake’inami, kad pokeryje galima pasidaryt pinigų. Aš galvodavau, kad pokeris lošimas ir sėkmės dalykas, o visiems, kurie darydavo milijonus iš pokerio, tiesiog pasisekė. Bet daugiau pasidomėjau ir sužinojau kad tie žaidėjai darosi labai stabilius pinigus. Nusprendžiau ir pats pažaist, parsisiunčiau pokerio programą, paprašiau draugo, kuris jau buvo spinų mokykloj, kad pamokytų pokerio. Jis parodė man pagrindus, parodė kaip range atrodo, truputį pamokė ir ėjau žaisti į micro stakes, 1 euro limitą. Greitai kylau pats besimokydamas limitais, pakilau iki 2s, po to ėjau į 5s. Pakalbėjęs, sužinojau, kad high stakes žaidėjai labai daug uždirba ir pagalvojau, kad būtų įdomu tapti pokerio profesionalu. Pradėjau daug grindinti, bandžiau vienas mokytis, žiūrėjau video, streamus, ieškojau informacijos internete, bet ta informacija paslėpta po daug mokesčių. Aš pats žaisdamas beat’inau 5s, bet nesugebėjau pralaužti 10s limito. Nusprendžiau sausio 1d. ateiti į spinų mokyklą ir šiuo sprendimu labai džiaugiuosi. Vienam išmokti pokerio yra beveik neįmanoma, žinant kiek dabar yra sukaupta žinių, viskas kiek išspręsta, o pačiam sunku gauti informaciją. Tik atėjus man labai patiko treneriai, labai patiko skirtas dėmesys. Galvojau bus viskas atmestinai, buvau pasiruošęs likti tik dėl informacijos, bet atėjęs supratau kaip man tas padėjo tobulėti. Greitai kylau limitais ir šiuo metu žaidžiu 50s limitus, kartais pažaidžiu 100s.

Grįžtant prie LOL temos. Ar per laiką kol žaidei League of Legends įgyti įgūdžiai padėjo prisitaikyti ir pokeryje?

Aurimas: Taip, labai. Manau bet kokiam kompetetyviame sporte pasiekus aukštą lygį, tu gali greitai persiorientuoti kitur ir tobulėti greičiau nei kiti. Ypatingai tu atsineši mentalitetą, tu supranti, koks svarbus yra savęs tobulinimas ir kaip svarbu yra visur gauti mažus edge’us. Maži pranašumai susideda, o žmonės dažnai tyngi dėl jų kovot, jie galvoja, kad kam čia stengtis, kad gauti čia 1 procento pranašumą. Bet kai sudedi šimtus situacijų, tas įgūdžių pranašumas gaunasi didžiulis. Reikia tiesiog pasilikti prie savo įpročių ir suprasti, kad viskas pasimatys ateityje ir tikėti procesu. Žmonės dažnai tikisi greito rezultato, o kai jo nėra, viską meta. Taip pat atsinešiau darbo etiką ir gebėjimą suvaldyti emocijas, kovoti su tilt’u. Pradžioj kažkiek tiltindavau, bet gal ne tiek, kaip kiti, kur žmonės pradeda daužyti pelytes, suleidžia pinigus. Aš labiau būna nenoriu žaisti. Taigi tikrai atsinešiau daug įgūdžių, bet kaip ir minėjau, kai ateini iš aukšto lygio kompetetyvaus sporto, tai yra gerai pokeryje.

Ganėtinai greitai kylai limitais atėjęs į spinų mokyklą. Gal turi sėkmės paslaptį pradedantiesiems?

Aurimas: Pradžioje mokytis turi daugiau nei žaisti, nes įgūdžiams pradžioje mokymasis duoda gal net 10 kartų daugiau nei žaidimas. Bet jei tik mokysies ir nežaisi, irgi nebus gerai, nes nepritaikysi, tai ko išmokai ir viskas pasimirš. Bet daug žmonių nenori mokytis, o nori tik žaisti. League of Legends išmokau, kad greičiau mokaisi, kai žiūri kaip geresni žaidėjai žaidžia. Pokeryje irgi, nes tau reikia sužaisti šimtus ar tūkstančius situacijų, kad žinotum ką daryti, o tavo treneriai jų matę daugybę ir žino atsakymus. Pačiam viską sužinoti užtrunka labai daug laiko. Mažuose limituose nereikia galvoti apie pinigus, o turi statytis gerus pagrindus ir kaupt žinių bagažą ateičiai, aukštesniems limitams. Prasta darbo etika yra vienas didžiausių trūkumų.

Kokie buvo tavo pagrindiniai iššūkiai pokerio karjeroje?

Aurimas: Vienu metu buvo atsiradęs didelis nerimas žaisti. Tik įjungus, iškart norėjosi išjungti žaidimus, tad teko daryti nemažą pertrauką. Turėjau 7 tūkst. eurų downswingą, kuris labai morališkai paveikė. Jis įvyko kai žaidžiau 100s, o po jo turėjau leistis į 50s. Kai pakyli aukščiau ir praloši pinigus, po to reikia leistis žemyn, atrodo, kad reikia dvigubai sunkiau dabar dirbt, kad juos atlošti žemiau, kas demotyvuoja. Dar kelis kartus burnoutinau, norėjau daug laiko skirti, daug žaidžiau ir mokiaus, o tada staiga nieko negali daryti.

Manau, kad visi pokerio žaidėjai yra su tuo susidūrę. Gal turi būdų, kaip su šiais dalykais susitvarkyti?

Aurimas: Norint, kad downswingai tavęs neįtakotų, turi turėt stabilią finansinę padėtį ir nekreipt dėmesio į trumpalaikius rezultatus. Dėl burnoutų man padeda tik pertrauka nuo pokerio. Bandžiau daugybę metodų, bet niekas neveikė. Kai pokeris tampa darbu, viskas pasikeičia. Atrodo, kad darbas tampa monotišku, o aš asmeniškai labai nemėgstu monotonijos. Pokeris įdomi specialybė, bet kai darai tai diena iš dienos, tai vistiek pradeda pabosti. Todėl ir siūlom žmonėm, kurie turi darbus, dar jų neskubėti mesti, nes pokerį labai sunku žaisti full time. Po to atsiranda visokie burnoutai, o nors atrodo laiko ir daugiau, bet žaidimų kiekis nelabai ir pasikeičia. Tai rekomenduojama daryti jau pasiekus 50s lygį.

Ar atlieki dar ką nors savęs ir proto lavinimui?

Aurimas: kartais darau jogą, norėčiau labai pradėti meditaciją, bet kelis kartus bandžius atrodė, kad nieko nesigavo. Skaitau daug knygų ir mėgstu kitus strateginius žaidimus, kaip šachmatai, kurie yra geros proto mankštos ir leidžia nukreipti mintis nuo pokerio. Taip pat įtaką labai padarė ir sportas, kuris pridėjo švarumo mąstysenoje, energijos ir motyvacijos. Esu bandęs labai daug dalykų, bet neradau man tikusių.

Esi agresyvus žaidėjas, ar tai ir atsirado iš tos minėtos monotonijos?

Aurimas: Tikrai dažnai agresyvumas man kyla iš nuobodulio. Aš labai noriu visada laimėti ir dar labiau apžaisti savo oponentą. Man pokeris atrodo kaip intelektualinė dvikova, o aš noriu laimėti visus hand’us, todėl kartais nelogiškai puolu ir oponentai gali pagauti mano agresiją. Kartais man nepatinka, kad ir koks blogas mano oponentas, jis vistiek gali laimėti prieš mane, todėl net kai turiu kortas su kuriom negaliu jo nugalėti, aš pradedu ieškot būdų, kaip tai padaryti. Tiesa, taip buvo anksčiau, dabar mano žaidimas labiau subalansuotas. Per agresyvus būnu kai pradedu žaisti ant autopiloto, kai nustoju galvoti apie savo sprendimus.

Kas yra svarbiausia norint tapti aukščiausio lygio žaidėju ir kas juos skiria nuo vidutinio lygio žaidėjų?

Aurimas: Manau svarbiausia yra pastovumas. Turi kiekvieną žaidimą žaist gerai ir nedaryt klaidų, nes tos klaidelės labai greitai susideda ir aukščiausiame lygyje turi išlaikyti pastovų gerą žaidimą ir negali leisti emocijoms tave paveikti. Turi turėti gerą loginį mąstymą, nes tik atsiradus sudėtingoje situacijoje, turi sugalvoti ką reikia daryti. Taip pat labai svarbu ir darbo etika, nes jei tik pradėsi tinginiaut, greitai atsiliksi nuo field’o, pasikeis tendencijos, kiti tobulės ir tu tapsi vidutinioku. Svarbiausia atsiminti, kad pokeryje niekad nenustoji mokytis.

O ką pats turėtum ištaisyti, kad pakiltum į aukščiausią lygį?

Aurimas: Mano didžiausias trūkumas yra pastovumas. Kartais žinau, kaip reiktų sužaisti, bet kažkodėl padarau ne taip. Būna, kad atsibosta žaisti, dingsta susifokusavimas, įsijungiu šone interneto langą, kas yra labai blogai. Kartais nueinu į autopilotą. Tokie pagrindiniai trūkumai.

Ar turi susikūręs pastovią dienotvarkę, žaidimo rutiną?

Aurimas: Kažkada turėjau, bet man labiau patinka gyventi be to, nes kai viską susiplanuoju vėliau darosi nesmagu, tai šiuo metu neturiu kažkokios rutinos ir darau viską kaip pats noriu daryti ir kada noriu daryti. Žinau, kad daug kam tas valandų nusistatymas veikia ir svarbu žinoti, kaip pačiam yra geriau. Man asmeniškai labiau patinka, kai turiu laisvę daryti ką noriu.

Gal turi ilgalaikius ir trumpalaikius tikslus, kuriais galėtum pasidaryti su visais?

Aurimas: Dabartinis tikslas yra pakilti į 100s limitą. Tam dabar reikia susikurti didesnį bankroll’ą, kad jei turėčiau downswingą, tai manęs nepaveiktų.

Kaip sugalvojai pradėti streaminti Twitch platformoje?

Aurimas: Kai tik atėjau į mokyklą, manęs paklausė ar twitchindavau League of Legends. Aš tą kartais darydavau, todėl man pasiūlė streaminti pokerį Twitche. Tuo metu dar net nebuvau treneriu, bet sutikau, man pradėjo mokėti algą. Tapęs treneriu pradėjau dažniau darytis streamus, o dabar nusprendėm kad visada tuo pačiu laiku darau streamus, nes žmonės žinos, kada mane galima rasti. Man tas pradėjo patikti, pradžioj buvo keletas keistų žmonių, bet dabar susidarė smagi bendruomenė, gaunu įdomių klausimų ir dabar jau laukiu antradienio streamų.

Esi žmogus, kuris drąsiai išbandai naujus dalykus. Ar įsivaizduoji ilgalaikėje perspektyvoje save žaidžiantį spinus, o gal turi kitokių svajonių ar idėjų?

Aurimas: Manau, kad ir toliau žaisiu spinus, nes matau dideles perspektyvas. Ateityje manau irgi bus dideli pinigai spinuose, o aš turėsiu daugiau patirties ir galėsiu juos uždirbti. Daugiau uždirbęs galbūt pradėsiu pinigus investuoti, bet tikrai matau save ir po dešimt, ir po dvidešimt metų žaidžiantį pokerį. Jeigu nieko nenutiks, tai pokeris tikrai atrodo labai perspektyvus, lyginant ir pinigine prasme su kitomis profesijomis. Taip pat, man pokeryje labai svarbu yra didžiulė laisvė. Aš galiu žaisti kada noriu, pasiimti atostogų ar žaisti ir bet kurios pasaulio vietos.

Ar nebuvo minčių ateityje išbandyti kitas pokerio disciplinas?

Aurimas: Jei atsirastų disciplina, kurioje būtų didesni pinigai nei spinuose ir neužtruktų tai daugybės laiko išmokti, tai kodėl gi ne. Bet man cash žaidimai nepatinka, o MTT per ilgai trunka, po kelių valandų man pabosta. Tad norėčiau fokusuotis tik į spinus, nes tada galiu jį žymiai geriau išmokt, o pasidaręs pinigų galėčiau susirasti kitą užsiėmimą, tarkim akcijos.

Kada nusprendei, kad nori tapti treneriu?

Aurimas: Kai Erikas paskelbė, kad ieško pagalbinių trenerių, aš iškart pasisiūliau. Pradžioje manęs nepasirinko, bet kai ieškojo dar kartą, paėmė mane.

Kokių turėjai lūkesčių apie buvimą treneriu ir ar jie pasiteisino?

Aurimas: Viskas buvo taip, kaip ir įsivaizdavau. Gal šiek tiek tikėjaus, kad mano mokiniai daugiau ginčysis su manimi, nes pats besimokydamas labai mėgdavau ginčytis. Bet pradėjęs vesti pamokas nustebau, kokie visi tylūs, mažai klausinėja. Nes beveik neįmanoma, kad tu klausytum 40 minučių kaip kalba treneris ir nebūtų vietų, kuriose tu su kažkuom nesutinki ar nepritari. Manau yra geriau, kai mokiniai išsako savo mintis, reikia nebijoti paklausti klausimų, šiek tiek pasiginčyti, ar atrodyti šiek tiek kvailam. Tai būtų patarimas mano ir visiems mokiniams.

Ar iškilo kokių iššūkių?

Aurimas: Iššūkiai iškyla pastoviai, mes dažnai susiskambinam su treneriais ir galvojame, kaip efektyviau daryti pamokas, kaip padaryti, kad mokiniai netinginiautų ir neužsibūtų tam tikram lygyje. Apie kiekvieną mokinį pasikalbame, pasitariame kaip jam padėti pakilti. Iššūkiai atsiranda pastoviai ir jie yra sprendžiami.

Ar jauti, kad būdamas treneriu pats tampi geresniu žaidėju?

Aurimas: Tikrai tampu geresniu žaidėju. Manau, kad kažką geriausiai išmoksti, kai mokai kitą žmogų. Mokydamas kitus žmones, pats pradedi geriau suprasti žaidimą. Taip pat patinka darbo paįvairinimas, nes tik grindindamas aš perdegčiau. O tobulėjimas yra, nes matai daugiau situacijų, daugiau vietų, kurias geriau supranti. Būna ir mokiniai pasako dalykų, kurie priverčia pakeisti nuomonę. Gal aš pats kažką blogai darydavau, svarbu pripažinti, kad esi neteisus ir neleisti savo ego būti aukščiau. Aš pats manau, kad pripažinti klydus yra svarbiausias žingsnis link tobulėjimo.

Praėjai nemažą kelią ir ką pasiūlytum naujokams, norintiems pradėti žaisti spinus?

Aurimas: Patarčiau nešvaistyti laiko bandant viską išmokti pačiam, nes mokykloje tai padarysite žymiai greičiau. Jei galėčiau, pats būčiau iškart atėjęs į mokyklą, dabar būčiau keliais mėnesiais priekyje. Jei žmogus yra pasiryžęs įdėti laiko ir darbo į mokymąsi, tai pinigine prasme yra tikrai verta išbandyti pokerį. O uždirbęs pinigus galėsi ir pasaulį daryti geresniu.

Dažnai keitiesi slapyvardžius, ar jie kažką tau reiškia?
Aurimas: Taip, reiškia. Slapyvardį užsidedu tokį, kad priminti sau, kas yra svarbu. Buvau užsidėjęs Consistency, kas reiškia pastovumą ir yra labai svarbu. Turėjau slapyvardį Patience, kas yra kantrybė. Dabar turiu slapyvardį FocusOnImprove, nes bandau fokusuotis į tobulėjimą. Jų tikslas yra žaidžiant visada matyti priminimą prieš akis, į ką man reikia fokusuotis. Trūko pastovumo, kantrybės, todėl tokius slapyvardžius ir pasirinkau.

Rekomenduojami straipsniai

Šis video skirtas mokyklos mokiniams, ir norint jį matyti reikia tapti mokyklos mokiniu.